Sporcu Masajı | Bursa

SPORCU MASAJI

Performans öncesi ya da sonrası uygulanan bir masaj türüdür. 3 farklı şekilde uygulanmaktadır. Spor öncesi, spor sonrası ve bakım olarak. Spor öncesi yapıldığında, ağır spor yapanlar için özellikle daha rahat bir şekilde spor çalışmalarını yapmalarını sağlamaktadır. Spor öncesi yapılan masaj ile kaslar gevşetilir ve açılır. Böylelikle bir kazaya sebebiyet vermeden, örneğin; kas yırtılması veya yanlış ya da hazırlıksız hareket sonrası incinme, burkulma gibi problemlerle karşılaşmamak için yapılmaktadır. 

Spor sonrasında ise, yorulan beden ve kasların gevşetilmesi, yorgunluğunu alması, burkulma ya da incinme tedavisi olarak yapılmaktadır. Spor sonrasında yapılan masaj, kan dolaşımının normale dönmesini sağlarken, zararlı toksinlerin vücuttan rahatlıkla atılmasını ve şişmeleri önlemek amacıyla yapılır - Hafta da en az bir kere yapılması tavsiye edilip, çoğunlukla, sırt ve bacaklara yapılmaktadır.

Sporcu Masajı Nasıl Uygulanır

Sporcu masajı, birden fazla tekniklerle uygulanmaktadır. Avuçlar ya da baş parmaklarla ovarak ya da hafif şiddetle vurma olarak uygulanır. Kaslara yapılan bu küçük darbelerle, gerilmiş kaslar gevşetilir, kan dolaşımı normale döner. Özellikle spor sonrasında yapılan spor masajlarında, kupa çekme tedavisi de uygulanır. Ağrıların alınması ve kasların rahatlamasını sağlayan bu kupa çekme tedavisi tüm sporcuların vazgeçilmezi diyebiliriz. Spor sonrası yapılan masajdan sonra, aromatik yağlarla devam edilen masaj cildin yenilenmesine, derinin ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. Yumuşacık ve sağlıklı bir deri ile sporun getirdiği sağlıklı vücutla kişide özgüven artışına sebep olmaktadır. Psikolojik olarakta iyi gelen bu masajlar ile uzun yıllar mutlu, huzurlu ve sağlıklı yaşamayı tercih edenler sporcu masajı için Zen terapi Merkezini gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Uzman ve profesyonel ekibi ile Zen terapi merkezine buradan ulaşabilirsiniz…

Yeniden doğmaya hazır mısınız?

Masajın sonunda iliklerinize kadar hissedeceğiniz rahatlık ve huzur ile daha zinde olarak bir sonraki güne başlayacaksınız.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram