Manuel Terapi | Bursa

MANUEL TERAPİ


Manuel terapinin tarihçesine bakıldığında M.Ö. 400 yıllarına dayandığı görülmektedir. Modern tıbbın temellerini atan Hipokrat’ın manuel terapi yöntemini başlattığını, 10. y.y.’da da İbn-i Sina bu tarz yöntemler denemiş ve çeşitli tedavi şekillerinde kullandığını görmekteyiz.
Yüzyıllar boyunca Asya, Avrupa, Amerika, Uzak doğu ülkeleri bu tedavi yöntemlerini yaptığını ve halen daha hastanelerinde uygulamaya devam etmekte olduklarını bilmekteyiz. Fizik tedavi merkezlerinde kullanılan bu masaj yöntemi, özellikle bel ve boyun fıtığı, kısmi felçli ve kas, eklem rahatsızlığı olan hastalarda kullanılmaktadır. Manuel terapi, herhangi bir cihaz kullanmadan, el, kol ve beden gücüyle yapılan yapılan masajlardır. Yeterli hareket kabiliyeti olmayan uzuvlara yapılan bu terapi neticesinde, o uzuvların hareketlerinde olumlu artışlar gözlemlenmiştir.

Kemik ve eklem üzerinde yavaştan hızlıya doğru yapılan bu hareketler, eklem bükme, çekme, esnetme gibi hareketlerle yapılmaktadır. Bölgelerde bulunan ağrıların azaldığı ya da tamamiyle giderildiği görüldüğü için özellikle fizik tedavilerde kullanılmaktadır.

Manuel Terapi Hangi Hastalar İçin Uygulanır?

1- Bel Fıtığı,
2- Boyun Fıtığı,
3- Boyun Düzleşmesi,
4- Bel Kayması,
5- Eklem Sorunları,
6- Kas Yırtılması,
7- Donuk Omuz,
8- Boyun Tutulmaları,
9- Dirsek ve El Bileği Rahatsızlıklarında,
10- Kalça Çıkığı,
11- Kalça Protezi Sonrası Oluşan Ağrıların Giderilmesinde,
12- Topuk Dikeni,
13- Ayak Yanması ve Çeşitli Ayak Rahatsızlıklarında

- gibi, gerek fiziksel gerekse de psikolojik hastalıklarda güvenle tercih edebileceğiniz bir masaj türüdür. Bilgi ve randevularınız için bizi arayın…

Yeniden doğmaya hazır mısınız?

Masajın sonunda iliklerinize kadar hissedeceğiniz rahatlık ve huzur ile daha zinde olarak bir sonraki güne başlayacaksınız.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram