İsveç Masajı | Bursa

İSVEÇ MASAJI NEDİR?

Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve vibrasyon manipülasyonlarını içeren batı tekniği ile yapılan bir masajdır.

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacıyla yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan isveç masajı; kan dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir.

Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

- Süresi yaklaşık 60 dakikadır

Vücuda lokal ya da genel uygulanan bir masaj türüdür İsveç masajı. Bu masaj ile kan dolaşım hızı arttırılıp, doku ve hücrelerin canlanmasını, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonunu arttırmayı sağlar. Yapılan İsveç masajı bireyin, zinde ve rahatlamış olmasını amaçlar. İsveç masajı isteğe göre aromatik yağlarla yapıldığı gibi, hiç bir kayganlaştırıcı kullanmadan da yapılabilir.

İsveç masajı; Sıvazlama, yoğurma, friksiyon, darbeleme ve titreşim olmak üzere 5 şekilde yapılır ve bu işlemlerin toplamı bazan 1 saati bile aşmaktadır. Baş ve diğer parmaklar, eller, dirsekler kullanılarak yapılan bir masaj türüdür.

Bir alternatif tıp alanı olan bu masaj, klasik masaj olarakta bilinen, diğer masaj türleri gibi kas, eklem rahatsızlıkları, romatizmal ağrılar, bel boyun fıtığı, sırt ve kronik ağrıların tedavisinde önerilmektedir. Düzenli masaj yaptıran bireylerde, fizyolojik ve ruhsal hastalıkların ciddi oranlarda düzelmeler görüldüğü saptanmıştır. İsveç masajı terapi randevusu için burayı tıklayınız…

Yeniden doğmaya hazır mısınız?

Masajın sonunda iliklerinize kadar hissedeceğiniz rahatlık ve huzur ile daha zinde olarak bir sonraki güne başlayacaksınız.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram